Był wrzesień 2010 roku. Grupa reprezentująca wspólnotę zgłosiła się do nas z propozycją przejęcia zarządzania budynkiem od stycznia 2011 roku pod warunkiem wykonania pakietu prac związanych z termorenowacją budynku. Wyzwanie zostało przyjęte, plan prac opracowany, kosztorysy zatwierdzone, wymagane pozwolenia uzyskane, wykonawcy wybrani. Od marca 2011 roku ruszyły wszystkie prace.
Antena GSM na dachu budynku wzbudza czasami wśród mieszkańców trochę emocji, jednak korzyści z dzierżawy powierzchni dachu zasilają fundusz remontowy wspólnoty odciążając kieszenie współwłaścicieli.

Zamontowano energooszczędne oświetlenie przyległego parkingu z którego korzystają mieszkańcy wspólnoty. Nowoczesne kamery z rejestratorem zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców i strzegą ich mienia Wymieniono stare aluminiowe drzwi na stalowe malowane proszkowo.
Zainstalowano nowoczesny cyfrowy domofon. Zmodernizowano zadaszenie z zastosowaniem płyt poliwęglanowych.

Elewację budynku stanowiły przez 35 lat gołe płyty betonowe. Budynek wzniesiony w technologii "wielkiej płyty". W tym okresie w czasie deszczów woda wdzierała się do lokali mieszkalnych. Budynek wymagał gruntownego remontu. Schody również dotknięte zębem czasu.Wylewka na spoczniku popękana i odparzona. Zadaszenie oryginalne z blachy trapezowej z lat 80 ubiegłego wieku. Drzwi wejściowe do budynku wprawdzie aluminiowe, jednak mocno zdewastowane.